Tento rok vyhlašujeme školní přijímací zkoušky bez státní zkoušky Cermat

2. kolo proběhne
1. června
od 13 do 17 hodin

Přihlášky přijímáme do 27. 5. 2021

Zkouška se koná v budově Našeho lycea - Rostovská 1481/2a. Těšíme se na vás!

PŘIHLÁŠKA

na obor vzdělání 78 - 42 - M/06

Přihlášku na střední školu je třeba odevzdat na předepsaném tiskopise MŠMT - verze PDF a XLSX.

ON-LINE PŘIHLÁŠKA NA STŘEDNÍ ŠKOLU

Přihlášku prosím doručte na adresu školy: Rostovská 1481/2, Praha 10 - Vršovice. Osobně můžete přihlášku přinést přímo do školy ve všední dny mezi 8:30 a 16:00 nebo po telefonické domluvě.

Přihláška musí být doručena (nebo podána na poštu) do čtvrtka 27. 5. 2021.

Na přihlášce do oddílu pro 1. nebo 2. školu prosím vyplňte:

• název střední školy: Naše lyceum - střední škola s.r.o.
  • obor vzdělávání: 78-42-M/06 Kombinované lyceum
  • jednotná zkouška: NE
  • zkrácené studium: NE

Školní přijímací zkouška

Cílem školní přijímací zkoušky je vyhodonotit, zda je pro uchazeče vhodná zamýšlená koncepce školy a metody školní práce.

1) test studijních předpokladů - čas: 60 minut - podíl na celkovém hodnocení: 30%

• Čeká vás zábavný test, na který nepotřebujete žádné encyklopedické znalosti, jen chuť vyplnit zajímavé otázky a dozvědět se něco o sobě :-).

2) vlastní úvaha sepsaná na zadané téma - čas: 60 minut - rozsah min. 1 A4 - podíl na celkovém hodnocení: 30%

• Jedná se o slohový útvar, s nímž jste se jistě setkali. Zajímá nás váš způsob uvažování nad zajímavým tématem, ne pravopis či počet odstavců :-).

3) práce ve skupině na zadané téma + společná prezentace vypracovaného skupinového úkolu - čas na práci ve skupině 40 min., čas na prezentaci: dle počtu uchazečů/potřeby - podíl na celkovém hodnocení: 40%

• Můžete očekávat zábavné setkání s budoucími spolužáky, s nimiž se pokusíte na místě vyřešit zadaný úkol a pak ho společně odprezentovat.

Stanovené body budou přidělovat pedagogové, kteří budou hodnotit zejména:

• studijní předpoklady
  • aktivní přístup ke studiu, životu na škole i k mimoškolním aktivitám
  • schopnosti spolupracovat ve skupině
  • schopnost respektující komunikace
    Přijímací zkoušky na střední školy se řídí zejména zákonem č. 561/2004 Sb. tzv. školským zákonem a vyhláškou č. 353/2016 Sb. o přijímacím řízení ke střednímu vzdělávání. Podmínky přijímacích zkoušek na naší škole stanovila ředitelka školy rozhodnutím, ke stažení níže.

Nastane-li skutečnost, která uchazeči brání vykonat zkoušku v uvedeném termínu, je nutné písemně požádat ředitelku školy o schválení termínu náhradní přijímací zkoušky. Žádost doloženou potvrzením příslušného orgánu (lékař apod.) je třeba odevzdat nejpozději před zahájením zkoušek v kanceláři školy.

Předpokládaný počet přijatých uchazečů pro školní rok 2021/2022: 20